Mobiliuju telefonu, audio ir video aksesuarai

  • Padidinti šriftą
  • Šrifto dydis p/nutylėjimą
  • Sumažinti šriftą

Klaipėdos fechtavimo klubas "Klaipėdos riteriai"

Email Spausdinti PDF

 

Klaipėdoje gaivinamas fechtavimo sportas.

 

 

Klaipėdoje siekiama atgaivinti prieš daugiau nei tris dešimtmečius buvusias itin gilias fechtavimo sporto tradicijas. Šios sporto šakos meistrai Linas Valančius ir Liudmila Blaževičienė buria jaunuosius klaipėdiečius į grupes ir sieks išugdyti Lietuvos bei tarptautinių turnyrų nugalėtojus.
"Buvo laikai, kai klaipėdiečiai dominavo įvairiose šios sporto šakos varžybose. Norime, kad Klaipėdos vardas vėl skambėtų tarp šios sporto šakos laureatų. Tai įdomi, daug dėmesio, susitelkimo reikalaujanti sporto šaka. Vaikams tai itin naudinga, kadangi šis sportas padeda lavinti reakciją, skatina operatyviai priimti atitinkamus sprendimus. Sportinis fechtavimas įtrauktas į šiuolaikines olimpines žaidynes", - pabrėžė fechtavimo klubo "Klaipėdos riteriai" įkūrėjas Linas Valančius.

 

.Pavyzdys - JAV modelis


Artūras Butkevičius kartu su buvusia TSRS rinktinės nare L. Blaževičiene fechtavimo sporto užsiėmimus veda Vitės pagrindinės mokyklos patalpose (Švyturio g. 2).
"Kviečiame berniukus ir mergaites, gimusius 2004 metais ir vyresnius, lankyti mūsų užsiėmimus. Renkame naujas vaikų grupes. Dirbame pagal amerikietiškąjį modelį: į treniruotes gali įsilieti ir tėveliai. Visi šeimos nariai gali naudingai praleisti laiką. Amerikoje įprasta, kad klubuose susirenka bendraminčių ratas ir visi siekia savo tikslų, įdomiai leidžia laiką. Tai suartina ir suvienija šeimas", - pabrėžė L. Valančius.
Užsirašyti į fechtavimo treniruotes galima telefonu: 8 68351557 (atsilieps Artūras).
Fechtavimo klubas "Klaipėdos riteriai" pradedančiuosius gali aprūpinti mokomąja apranga: šarvais, mokomosiomis špagomis ir kauke.
"Lietuvos fechtavimo federacija žadėjo mums skirti ir elektroninį aparatą, kuris fiksuoja dūrius. Tai dar labiau palengvins mūsų darbą", - sakė trenerio išsilavinimą turintis klaipėdietis.
Tiek jis, tiek L. Blaževičienė iki šiol dalyvauja varžybose ir puikiai žino, kaip jaunimui viską pateikti taip, jog būtų įdomu bei naudinga.
Anot L. Valančiaus, šioje sporto šakoje amžiaus ribų nėra.
"Šiais metais pasaulio fechtavimo čempionu tapo 40-metis vengras. Įgūdžiai ir gudrumas įgyjami per patirtį. Žinau ir tokių fechtuotojų, kurių net trys kartos aktyviai treniruojasi ir dalyvauja varžybose", - pasakojo Klaipėdos fechtavimo treneris.


Ginklai - su antgaliais.


Pasak Lietuvos fechtavimo federacijos prezidento Vytauto Polujansko, daugelis yra įpratę manyti, kad fechtavimas - aristokratų užsiėmimas, tačiau laikai pasikeitė.
"Fechtavimas yra šiuolaikiška olimpinė sporto šaka, kuria gali užsiimti kiekvienas. Bent kartą pamatę fechtavimo kovą suprasite, jog šis sportas lavina žaibišką reakciją, greitį ir ištvermę. Tačiau dvikovoje bene svarbiausia - kad fechtuotojas būtų pasirengęs psichologiškai, kad galėtų žaibiškai priimti sprendimus. Tuomet kovotojo dvasia jam suteiks daug pranašumų. Fechtavimas taip pat ugdo vikrumą, budrumą, kantrybę, jėgą, kilnumą ir pagarbą priešininkui. Atletai kovoja su sportiniais ginklais, tačiau fechtavimas - saugi sporto šaka. Nuo sužeidimų fechtuotoją saugo visą kūną dengianti apranga, pasiūta iš medžiagos, naudojamos gaminant neperšaunamas liemenes, bei kaukė, nuo dūrių - ginklų antgaliai. Fechtavimas - taip pat viena objektyviausių dvikovos sporto šakų, nes kovotojų dūrius ir kirčius milisekundžių tikslumu fiksuoja elektroninė aparatūra, itin tiksliai nustatanti, kuris fechtuotojas nusipelnė taško", - pasakojo V. Polujanskas.

 


Atnaujinta Ketvirtadienis, 30 Lapkritis 2017 12:17  

Klaipedos fechtavimo klubas